Image

DANIŞMANLIK

     Firmalar niçin danışmanlık almalı, ne şekilde danışmanlık almalı, fayda analizi nasıl yapılmalı soruları yanıtlanmadan sadece danışmanlık ile ilgili bir şeyler söylemenin yetersiz olacağını düşünüyoruz.

  Günümüzde Mühendislik alanları hızla çoğalmakta, genelde de şekil değiştirmektedir. Örneğin Makine Mühendisliği, Enerji, Otomotiv, İklimlendirme gibi dikey bölümlenmelerin yanında Endüstri Mühendisliği gibi farklı disiplinlerle de yatay ilişkiler kurmaktadır. Diğer yandan Elektrik ve Elektronik Mühendislikleri ile ortak bir payda oluşturup Mekatronik Mühendisliği gibi çoklu disiplinli yapılar oluşmakta, belirli bir nokta üzerinde derinlemesine veya geniş ve çoklu teknolojik alana sahip genişlemesine gelişen yapılar haline gelmektedir.

     Bu durum lisans eğitimi sonrasında iş hayatı içerisinde yapılan bilimsel çalışmaları çok değerli kılmakta ve bu çalışmaları yapan insanların önünde Danışmanlık adı altında bir çalışma alanı yaratmaktadır. Firmalar; bir yandan günlük işlerini yürütmek için uygun maliyetli ve sürekli tekrarlanan işleri yapabilecek beceriye sahip, genellikle yeni mezun personeller ile maliyetlerini minimize ederken diğer yandan konusunda uzmanlaşmış, bilimsel açıdan kendisini geliştirmiş, klasik uygulanan yöntemlere ve yeni gelişen teknolojilere hakim, araştırmacı kişiler ile proje bazında kısa veya çarpan etkisini arttırmak için uzun süreli danışmanlık hizmeti almaya ihtiyaç duymaktadır.

    İnsani boyuttaki tasarruflar haricinde, aldığı maaştan daha fazla artı değer yaratamadığı takdirde sürekli çalışan bir personelin çalıştırılmaması gerektiği gibi çarpan etkisi yok ise bir danışmanın da çalıştırılmaması gerektiğini düşünüyoruz. Bizim hangi alanlarda nasıl çarpan etkisi yaratacağımızı diğer sütunlarda bilgilerinize sunuyoruz.

İLETİŞİM

İdealtepe Mah. Yasa Sok. Kostik Apt. No: 8A/A Maltepe/ İSTANBUL 
Tel: +90 (531) 553 13 41 E-Mail: iletisim@onaranteknoloji.com