Image

PROJE

Proje konusundaki danışmanlık 3 ana bölümde yapılmaktadır.

1- Mimari çalışma sırasında uygulanması söz konusu olan sistemler ve bu sistemlere ayrılabilecek mekanik alan veya şaftların tartışılması, alanların ayrılmasına veya ayrılmayıp kullanım alanlarına dahil edilmesine nenen olabilmektedir. Cevahir Holding’in Makedonya Sky City projesinde kat içerisinde emsale girmeyen bir mekanik oda yaratılarak, 40 katlı bir apartmanda ısıtma, soğutma, havalandırma ve sıcak su temini için, düşey şaft oluşturmadan çözüm elde edilmiştir. Temiz su ve yangın için kat başına 0,4 m2 şaft ile tesisat ihtiyacı atık su haricinde karşılanarak, maksimum konfor, maksimum kullanım alanı elde edilmiştir.

2- Proje çalışması sırasında bina yapı bileşenlerine, bina kullanım senaryosuna, binanın bulunduğu bölgenin doğal imkanlarına veya imkansızlıklarına göre, öncelikle doğadan enerji transferi yaparak ve doğadan aktarılabilen (Yenilenen) enerjiler kullanılarak üretilen çözümler, sistem seçim kriterlerinin, ürün fayda analizleri ile karşılaştırılması proje maliyetlerinde büyük düşüşlere sebep olurken, kullanım konforunu en üst seviyeye çekebilmektedir. Beşiktaş Stadı projesinde değerli proje müellifinin sistem seçimi noktasında yaptığı değişiklik ile dünya çapında örnek gösterilecek bir tasarım ortaya çıkmıştır.

3- Bitirilmiş bir proje tasarımının yeniden incelenmesi, orijinal proje hesaplarına sadık kalınarak, sektörde mevcut cihazlar içinde çözüm alternatiflerinin irdelenmesi ve projenin markalara uydurulması değil, markaların özellik ve fiyatlarından gelen avantajlarının proje yararına kullanılması ciddi iyileştirmelere neden olmaktadır. Seba Holding’in Office Boulevard Projesinde bu konuda yapılan çalışmalar neticesinde 1 Milyon USD civarında fiyat düşmüş ve yeni tasarım son LG nin dünya tanıtımında örnek olarak gösterilmiştir.

İLETİŞİM

İdealtepe Mah. Yasa Sok. Kostik Apt. No: 8A/A Maltepe/ İSTANBUL 
Tel: +90 (531) 553 13 41 E-Mail: iletisim@onaranteknoloji.com